Kdo jsem

Michaela Sonntágová

Jmenuji se Míša a jsem rodinná a svatební fotografka. Věřím, že je důležité, aby vám fotograf sedl lidsky. Abyste se s ním cítili příjemně a nebáli se otevřít. Proto následujících pár řádků bude trochu o mně.
Jsem milovnicí lifestyle a černobílých fotografií. Nejraději fotím u klientů doma pro dosažení autentické intimní atmosféry, anebo venku – miluju měkkost přirozeného světla. Ráda se nechávám unášet okamžikem. Rozhlédnout se kolem sebe, nacítit se na krajinu, zpozorovat zajímavý strom, paprsky zapadajícího slunce a vaše rozevláté vlasy ve větru… a pak tento nádherný pocit a atmosféru uchovat. Při fotografování pro mě není důležitá dokonalost, ale chvíle, moment, který v nás zanechává emoce.

Žiju v malebné vesničce na severu Čech v Jizerských horách. Ráda cestuji a z duše mi mluví tento citát: „Vracet se domů z cest je zvláštní pocit. Vše vypadá, voní a působí stejně. Jediné co se změnilo, jsi ty sám.“Skoro každý rok se alespoň jednou vydáváme s rodinou na Sicílii. Můj druhý domov. Miluju její atmosféru, křivolaké uličky a středomořskou flóru.

Ráda vařím a jím. Pod nutellu musím mít vždy namazané máslo. Mám ráda filmy, knihy, umění. Dobíjím se při setkáních s přáteli. Bez kafe nedokážu žít. Nekonečný obdiv chovám ke zvířecí říši. Občas běhám, občas cvičím jógu. Pak se ale zase vrhnu do otužování. Zkrátka ráda hledám, zkouším a objevuji nové. Protože i cesta je cíl a já vždy budu typ člověka, který chce dělat úplně vše. Do všeho jdu po hlavě

Monika

Ty fotky jsou tak nádherný! To není možný že jsme to my. Nemám slov.

Pavla

Miško, já absolutně nemám slov. Ty fotky mi úplně berou dech. jsou tak krásné a přirozené! Ani by mě nenapadlo, že naši rodinku někdo dokáže takhle krásně zachytit. Děkuju, za ty nekrásnější vzpomínky, které jsi nám těmito fotkami předala. Už teď se těšíme na vánoční focení.

Eliška a Adam

Jsme rádi že si nám svatbu fotila ty. Že Si to fotila způsobem jakým si to fotila. Měli jsme pocit, že na naši svatbu přijela kámoška co nás jen tak mimoděk nafotila. Už je procházím. To jsou tak nádherný fotky. Tolik emocí v tom. Děkujeme za to.

Radka

Míšo, děkuji za příjemnou atmosféru při focení. Majda na tebe krásně reagovala, před cizími lidmi většinou neřekne ani slovo a drží se mé sukně. Jsi profesionál. Moc se těším na výsledek!

Kamča

Ahoj Míšo, chtěla bych ti jménem celé rodiny poděkovat za vánoční focení. Cítili jsme se skvěle, uvolněně a užívali si každou nápaditou chvilku tvých vánočních scén. Klidně bych šla všechny tři dny jak mě to bavilo. Máme domluvené ještě jedno vánoční focení už dávno, ale ty jsi mě tak nadchla, že jsem musela jít i na to tvoje a jsem za to strašně ráda. Ono mít hned obsazená všechna místa na focení o něčem vypovídá. A určitě naše první focení nebylo poslední. Jediné co mne mrzí, že jsme tě nepoznali dřív. Díky ještě jednou....

Anička (osobní workshop)

Den s Míšou byl pro mě velkým fotografickým milníkem, ze kterého čerpám dodnes. Míšo děkuju Ti z celého srdce.

Danča (osobní workshop)

Navštívila jsem několik Workshopů a mohu s přehledem říct, že u tebe byl ten nejlepší. Jak si upřímně odpověděla na vše, dala tolik cenných informací a rad. Nechci to shazovat, ale v dnešní době je toho všude hodně od postupů po presety. Ale s tebou to bylo něco víc. Míšo ještě jednou děkuju. Jsi skvělá.

„Fotím pomíjivost okamžiků, příval emocí i kouzlo vzpomínek.“