Časté dotazy

Tady najdete ty nejčastější dotazy k focení. Pokud zde není ten váš, kontaktujte mě a ráda vám ho zodpovím.

Elektronicky a formou krásné webové galerie, kterou můžete sdílet se svými přáteli a rodinou. V některých balíčcích obdržíte i dárkové tisky fotografií na kvalitním papíře, nádhernou vzpomínku do vašeho fotoalba. Více viz ceník.

Do 1 týdne od focení obdržíte náhledy k výběru. Po zaslání vámi vybraných fotek k úpravě je pak dodací lhůta maximálně do 21 kalendářních dnů. Snažím se ale vždy o rychlé dodání, neboť mi je jasné, že se na fotografie těšíte, a tak mnohdy odevzdání zvládám do 1 týdne až 14 dní. Zmiňovaných 21 dní je nejzazší termín, když se mi sejde více focení najednou.

Snažím se o vytvoření přirozené atmosféry a „nestrojených okamžiků“, proto focení pojímám jako „sraz přátel“. Popovídáme si, kousek se projdeme. Pokud máte děti, snažím se focení realizovat formou „her“. K párovému focení zase přistupuji tak, abyste tento čas pojali jako chvilku pro to „být spolu“. Rozhodně se tedy jedná o nenucené focení, kdy často odcházíte se slovy, že jste ani focení nezaznamenali, což mě moc těší. Ale nebojte, i fotky s pohledem do objektivu pořídíme.

Focení trvá většinou v rozmezí 30 až 60 minut. Rozhodně se čas odvíjí od potřeb a toho, jak spolupracují děti. Nemusíte se obávat, že by nám čas nestačil. Pokud si zvolíte balíček s velkým počtem fotografií, snažím se focení připravit formou krátké procházky, abych zachytila více přirozených okamžiků a rozmanitých míst.

K focení je možné zapůjčit si zdarma různé druhy oblečení a doplňků. Vlastním spousty druhů šatů od ležérního stylu ze lnu až po šaty, které z vás udělají vílu. Z doplňků mohu nabídnout klobouky, šátky nebo kšandy v mnoha rozličných stylech. Připraveno mám i oblečení a doplňky pro malé holčičky a kluky. Na zimu mám připravenou výbavu zimních kabátků, beranic a sněhulí.

Ráda s vámi zkonzultuji výběr oblečení, protože je pro výsledný styl fotografií nesmírně důležité. Oblečení nemusí být honosné. Naopak si vyberte styl, ve kterém se cítíte dobře a pohodlně, zkrátka jste to vy. Důležitou roli hrají také barvy. Na fotografiích nejlépe vypadají přírodní a zemité odstíny. Co ale doporučuji především, je oblečení bez nápisů a obrázků.

U svateb je nutná rezervační záloha. V případě klasického focení vám zasílám vyúčtování (fakturu) až po výběru fotografií k úpravě, jelikož si často vybíráte fotky nad rámec balíčku. Na focení tedy u sebe nemusíte mít žádnou hotovost.

Fotím nejraději venku v přírodě nebo u klientů doma pro dosažení intimní atmosféry, která pak dýchá i z fotografií. Při objednávání spolu zvolíme lokalitu dle daného ročního období. Mám ověřené různé fotogenické lokace v okolí Liberce – louky, lesy, žluté trávy, rybníky… Společně probereme, jaké místo a denní doba bude pro vaše focení nejideálnější. Pokud ale máte nějaké své srdcové místo, je to určitě výhodou a fotky tak získají osobnější rozměr. Ráda vás budu fotit i na vašem oblíbeném místě. 

Většinou si ještě den předem s klienty potvrzuji, zda focení platí a předpověď nám přeje. Pokud by nastala varianta, že daný den opravdu nebude vhodné počasí, mám vždy v daném či následujícím týdnu vyhrazené dny pro náhradní termín. Co přesně je nevhodné počasí na focení? Silný vítr, déšť nebo husté sněžení. Ovšem zataženou oblohu nebo mlhu jako špatné počasí nevnímám.  Naopak, právě v tyto dny vznikají fotky s jedinečnou atmosférou.

Na focení se můžete objednat telefonicky, e-mailem, přes sociální sítě nebo na objednacím formuláři zde na webu.

„Nejlepší snímky jsou ty, které si zachovají svoji sílu a vliv v průběhu let, bez ohledu na to, kolikrát si je prohlídneme.“